Головна

ДЕРЖАВНИЙ ГЕМОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР УКРАЇНИ

Конференція

ДГЦУ, КНУ. Конференція

Київ. 24-25 листопада 2023 року

  • Конференція 24-25 листопада
  • Конференція 24-25 листопада
  • Конференція 24-25 листопада
  • Конференція 24-25 листопада


ДГЦУ, КНУ. Конференція


24-25 листопада 2023 року згідно з Меморандумом про співпрацю між ДГЦУ та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка на базі ННІ «Інститут геології» КНУ імені Тараса Шевченка відбулась щорічна міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння».
У конференції взяли участь науковці Державного гемологічного центру України, ННІ «Інститут геології», Національного університету «Києво-Могилянська академія», НТУ «Дніпровська політехніка», ІГН НАНУ, ДП «Алкон» НАНУ, Інституту метеорології НАНУ, аспіранти та фахівці.
Під час конференції було розглянуто низку актуальних питань сучасної гемологічної науки, зокрема доповідь директора ДГЦУ Андрія Ткаленка про участь у міжнародній Пленарній зустрічі країн-учасниць Кімберлійського процесу в місті Вікторія Фоллз, Республіка Зімбабве, 05–10 листопада 2023 року.

ДГЦУ, КНУ. Конференція

Хорошів. 08 жовтня 2021 року

  • Конференція 08 жовтня
  • Конференція 08 жовтня
  • Конференція 08 жовтня
  • Конференція 08 жовтня
  • Конференція 08 жовтня


ДГЦУ, КНУ. Конференція


08 жовтня 2021 року наукові фахівці Державного гемологічного центру України на чолі з директором ДГЦУ Ткаленком Андрієм Миколайовичем взяли участь у ювілейній десятій науково-практичній конференції «Мінерально-сировинні багатства України: шляхи оптимального використання», яка відбулася в смт Хорошів Житомирської області.
Слід зазначити, що ДГЦУ разом з Міністерством фінансів України виступили співорганізаторами цієї конференції на базі Державної установи «Музей коштовного і декоративного каміння»; серед організаторів також була Національна академія наук України, зокрема Інститут геологічних наук та Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка; Українське мінералогічне товариство та ряд громадських організацій геологічного профілю.
Фахівці ДГЦУ представили на розгляд учасників конференції доповіді за матеріалами науково-дослідних робіт, які виконуються згідно з тематичним планом, затвердженим Міністерством фінансів України.
Серед почесних гостей були присутні доктор геолого-мінералогічних наук, професор Павлишин Володимир Іванович та голова Хорошівської селищної громади Столярчук Володимир Володимирович.
На завершення учасники конференції обговорили її результати та ознайомилися з експозицією «Музею коштовного і декоративного каміння».

ДГЦУ, КНУ. Анонс! Конференція

Хорошів. 08 жовтня 2021 року

  • Конференція 08 жовтня


Анонс! Конференція


Шановні колеги! Раді повідомити, що ДГЦУ разом з Музеєм коштовного і декоративного каміння запрошують вас взяти участь у X науково-практичній конференції «Мінерально-сировинні багатства України: шляхи оптимального використання», яка відбудеться в смт Хорошів (Житомирська обл.) 8 жовтня 2021 року.
Організатори: ДУ «Музей коштовного і декоративного каміння» Міністерства фінансів України; Державний гемологічний центр України; Інститут геологічних наук НАН України; Інститут геохімії, мінералогії та рудоутворення імені М.П. Семененка НАН України; Українське мінералогічне товариство; ГО «Спілка геологів України»; ГО «Спілка буровиків України»; Хорошівська селищна рада.
Напрями роботи конференції: мінерально-сировинні багатства України та шляхи їх оптимального використання; музейний аспект дослідження і збереження мінералів та гірських порід; інженерно-геодезичні роботи та маркшейдерська справа; моніторинг, охорона та використання земель, порушених гірничими виробками; геологічні пам’ятки природи та туристично-рекреаційний потенціал України.
Форми участі: очна та заочна. Робочі мови конференції: українська, англійська.
За результатами Конференції буде опубліковано збірник наукових праць.
Заплановано екскурсії на гранітні кар’єри, до Музею коштовного і декоративного каміння та на відвали Волинського родовища пегматитів.

Заявки на участь приймаються до 19 вересня 2021 р. Електронна форма заявки за посиланням.
Прийом статей наукових матеріалів до 24 вересня 2021 р. на e-mail: min.res.ua@gmail.com (Охоліна Тетяна Вячеславівна, моб. тел. 093-764-94-27).
Оплата організаційного внеску до 28 вересня 2021 р. після підтвердження редколегією прийняття статті до публікації.

Міжнародна науково-практична конференція
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання природного каміння»

23-24 листопада 2017 року

  • Конференція 23-24 листопада 2017
  • Конференція 23-24 листопада 2017
  • Конференція 23-24 листопада 2017
  • Конференція 23-24 листопада 2017

Міжнародна науково-практична конференція


23-24 листопада 2017 року пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння»
за організаційної участі:

–  Державний гемологічний центр України при Міністерстві фінансів України (ДГЦУ),
–  Державне підприємство «Інженерно-виробничий центр «Алкон» НАН України,
–  Інститут геології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка,
–  Будівельно-технологічний факультет Київського національного університету будівництва та архітектури,
–  Державний вищий навчальний заклад «Національний гірничий університет»,
–  Брестський державний університет ім. О.С. Пушкіна,
–  ІЧЕ – Агентство з зовнішньої торгівлі при Посольстві Італії в Україні,
–  Internazionale Marmi e Macchine Carrara S.P.A. (Італія).

  Вступне слово було надано співголовам Конференції – директору Державного гемологічного центру України, доктору філософії у технічних науках Лисенко О.Ю.; директору ДП «ІВЦ «Алкон» НАН України, доктору технічних наук Сідорко В.І.; директору Інституту геології КНУ ім. Т. Шевченка, доктору геологічних наук, професору Михайлову В.А.
  Також учасників Конференції привітали Директор Геологічного музею Київського національного університету ім. Т. Шевченка, доктор геологічних наук, професор Нестеровський В.А.; заступник директора ДГЦУ, кандидат геологічних наук, член-кореспондент Академії будівництва України Гелета О.Л.; представник ІЧЕ – Агентство з зовнішньої торгівлі при Посольстві Італії в Україні
Гаран Є.
  У роботі Конференції взяли участь науковці, молоді вчені, здобувачі ступеня кандидата наук, аспіранти, магістри і студенти з різних навчальних закладів України та із закордону. Вони представили ряд цікавих та наукоємних робіт за результатами своїх досліджень.

  Слід зазначити доповіді Гулія В.М., док. геол. наук, «Еволюція застосування природного каменю від палеоліту до новітнього часу на території Галичини»; Загожджона П.П., канд. наук, «Деякі приклади каменю в архітектурі і в декорі Вроцлава (Польща) та їх використання в міському геотуризмі»; Шевченка С.В., канд. геол. наук, «Використання фільтру Челсі у гемологічній практиці»; Пегловського В.В., канд. тех. наук, «Особливості обробки твердих каменів»; Пилипенка Д.О. «Препарування скам'янілостей як ключовий етап підвищення їх вартості»; Гелети О.Л., канд. геол. наук, «Визначення основних критеріїв для формування нової класифікації коштовного і декоративного каміння відповідно до світового досвіду»; Сергієнка І.А. «Експериментальна оцінка стійкості до вивітрювання лабрадоритів з родовищ Українського щита»; Бєлєвцева О.Р., канд. геол. наук, «Сучасні перспективи розвитку науково-дослідної лабораторії ДГЦУ»; Ємельянова І.О. «Огляд основних методів діагностики синтетичних CVD діамантів»; Триколенко С.Т., канд. Мистецтвознавства, «Краса природних форм мінералів у ювелірних виробах Андрія Комарова»; Куцевол М.Л., канд. геол. Наук, «Ейлатський камінь і парагенезис мінералів»; Пащенко Є.Ю., канд. економ. наук, «Яшми Чорногорії. Можливості для міжнародної співпраці»; Загнітко В.М., док. геол.-мін. наук, «Декоративні властивості та генезис карбонатних утворень Гірського Криму».

  Змістовну доповідь з екскурсією в Геологічному музеї зробив Нестеровський В.А, док. геол. наук, за темою «Зразки мінералів і гірських порід з родинної колекції Шмідтів в Геологічному музеї КНУ імені Тараса Шевченка».

  Доповідь Загожджона П.П. щодо використаних каменів в архітектурі і декорі Вроцлава була супроводжена не тільки фотоматеріалами, а й натуральними зразками природного каміння, що значно збільшило її презентаційність.

  По закінченню Конференції було відмічено необхідність у подальшому її проведення з метою висвітлення наукових і науково-технічних питань у сфері видобування, обробки, використання і обслуговування коштовного та декоративного каміння.

РІШЕННЯ
Міжнародної науково-практичної конференції
«Сучасні технології та особливості видобутку,
обробки і використання природного каміння»

  Нагадуємо, що конференція «Сучасні технології та особливості видобутку, обробки і використання природного каміння» буде проводитись і у наступному 2018 році, а тому запрошуємо науковців, фахівців і просто любителів коштовного та декоративного каміння прийняти участь у нашому заході.

  Щодо участі у 2018 році просимо звертатися до технічного організатора конференції – заступника директора ДГЦУ, к.г.н. Гелети Олега Леонтійовича – (044) 492-93-28,

e-mail: olgel@gems.org.ua